ZALOGUJ SIĘ ABY UZYSKAĆ DOSTĘP DO SYSTEMU
Dlaczego energia słoneczna

Niedobór surowców, degradacja środowiska i szkodliwość dla środowiska – to najbardziej oczywiste wady ropy naftowej, gazu ziemnego czy węgla. Do tego surowce kopalne, elektrownie wykorzystujące te surowce, a także centralne sieci zasilania prądem uzależniają nasze społeczeństwo od wielkich koncernów oraz niedemokratycznych reżimów. Państwa rozwijające się tak czy owak nie mogą pozwolić sobie na tak gigantyczną infrastrukturę. Dlatego też tylko odnawialne źródła energii będą w stanie zapewnić w przyszłości ekologiczne i sprawiedliwe społecznie zaopatrzenie w energię. Energia jądrowa nie jest tu alternatywą, gdyż jest po pierwsze ryzykowna, a po drugie tak naprawdę droga. Nie jest ona również przyjazna dla środowiska ani odnawialna.

Zalety energii słonecznej są oczywiste

Słońce i piasek – surowce do produkcji energii słonecznej są niewyczerpalne. Już wkrótce energia produkowana na dachach będzie tańsza niż tradycyjny prąd, który płynie w naszych gniazdkach. Energia słoneczna jest więc na najlepszej drodze, aby stać się kluczową technologią nowego wzrostu gospodarczego, tak jak niegdyś maszyna parowa, samochód czy komputer.

Energia słoneczna nie wywiera żadnych ujemnych skutków na środowisko.

Jest niezależna od sieci i paliw. To idealne źródło zdecentralizowanego, ekologicznego, sprawiedliwego i wszędzie dostępnego zaopatrzenia w energię elektryczną, głównie na potrzeby prywatne. Niemcy są liderem tej technologii przyszłości.Polityka prywatności      Regulamin serwisu      Kontakt
Copyright © 2013 Słoneczny Dach
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego